+420 777 647 726 jitka.vecerkova@seznam.cz

Německý ovčák

 

Chovatelskou stanice Bohemia Jites jsem založila v roce 1997, kdy jsem se po cca 9-ti letech výcviku, závodů a výstav, často se psy jiných majitelů rozhodla koupit vlastní fenu. Tenkrát šlo o 2-letou fenku Angii Snehulienka. Angie (Eny) byla z vynikající pracovní krve, ale bohužel začátek jejího života nebyl zcela ideální, ovlivnila ji ztráta domova, poté pobyt v útulku, ze kterého ji získala zpět její chovatelka MVDr. Iva Putnoková z Bánské Bystrice a Eny dostala do úžasné kondice a vrátila ji zpět do života. Splnily jsme spolu řadu zkoušek z výkonu, ale vzhledem k její minulosti s ní závodní kariéra nebyla to pravé. Své kvality, ale předala svým potomkům a s některými z nich jsme se mohli setkávat na poli sportovní i služební kynologie u nás i v zahraničí. Eny se dožila úctyhodných 14-ti let a o ní i o řadě dalších psů a fen, se kterými jsem během svého dosavadního působení v kynologii měla tu čest pracovat se dozvíte na těchto stránkách.

Jěště bych zde chtěla zmínit jednu pro mě velice důležitou fenu, která vznik chovatelské stanice, jeho názvu i následné pořízení Eny vlastně způsobila… Úžasná, pracovitá, inteligentní a srdíčková Tesi z Trávníčkova dvora dcera legendárního Cira z PS. S Tesi jsme během naší společné krátké cesty – 2let stihly složit ZVV1-3, ZPO 1 a 2, účast na MR mládeže a titul vícemistra republiky stopařů, kvalifikaci a postup na MR dospělých dle ZVV3, kterého jsme se již neměly možnost zúčastnit z důvodu rozhodnutí Tesinina majitele o jejím prodeji do zahraničí. Zde tedy název – JITES – Jitka a Tesi a také rozhodnutí o koupi vlastní fenky a když porovnáte fotky, tak tenkrát v období největších emocí jsem v Eny v prvních chvílích viděla Tesi … často náš osud ovlivní náhoda, alespoň takto jsem to tenkrát cítila já. A také mi ta náhoda nebo osud přivedla na mou cestu řadu úžasných a inspirativních lidí, kteří mi dodávají energii ve chvílích, kdy mi dochází a posouvají mě dál na mé cestě.

Sledovat nás můžete i na našem instagramovém účtu instagramovém účtu https://instagram.com/bohemia_jites?igshid=1twaej1o4speb

Kontakt

e-mail

jitka.vecerkova@seznam.cz

telefon

+420 777 647 726